تعداد داوطلبان نوبت اول کنکور سراسری ۱۴۰۳ به تفکیک استان‌ها

کنکور

تعداد داوطلبان نوبت اول کنکور ۱۴۰۳به تفکیک گروه آزمایشی

زمان ثبت نام در رشته‌های خاص و دارای آزمون عملی کنکور

داوطلبان کنکور سراسری 1403 هر یک از گروه ­های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه‌مندی­ به رشته علوم ورزشی  باید نسبت به انتخاب مورد مربوط و پرداخت هزینه آزمون عملی از از روز یکشنبه به‌تاریخ سوم تیر تا روز جمعه به‌تاریخ هشتم تیر  از طریق سامانه جامع آزمون سراسری در وبگاه سازمان سنجش اقدام نمایند.

داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی رشته علوم ورزشی خواهند بود که نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازۀ زمانی اعلام شده و اعلام علاقه‌مندی به این رشته اقدام کنند و  در جلسه آزمون گروه‌های آزمایشی علوم‌ریاضی، علوم‌انسانی و علوم‌تجربی در یکی از آزمون‌های سراسری نوبت اول و یا دوم (و یا هر دو نوبت) سال ۱۴۰۳ حاضر باشند.

اقزون بر این داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه‌مندی به رشته ­های پذیرش با آزمون و دارای آزمون عملی به منظور شرکت در آزمون عملی، باید نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته‌های تحصیلی و پرداخت هزینه آزمون عملی از طریق سامانه جامع آزمون سراسری اقدام نمایند.

اوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که  نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده و اعلام علاقه‌مندی به یک رشته یا رشته ­ها اقدام کنند و در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر در یکی از آزمون‌های سراسری نوبت اول و یا دوم  (و یا هر دو نوبت) سال ۱۴۰۳ حاضر باشند.

منبع: ایسنا

زمان ثبت نام جاماندگان کنکور 1403 - نوبت دوم

آغاز ثبت نام جاماندگان نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳

مهلت ثبت نام جاماندگان نوبت دوم کنکور سراسری 1403 از امروز چهارشنبه 29 فروردین آغاز شده است و تا روز پنجشنبه 30 فروردین ادامه خواهد یافت.

آزمون نوبت دوم کنکور سراسری 1403 در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد. در نظر داشته باشید که نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

آخرین تمدید زمان ثبت نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳

۲۹ و ۳۰ فروردین آخرین تمدید زمان ثبت‌نام متقاضیان شركت در آزمون سراسری سال 1403 (نوبت دوم) است.

طبق اطلاعیه‌ی سازمان سنجش متقاضیان شرکت در نوبت دوم کنکور سراسری 1403 که تا کنون موفق به ثبت‌نام در این آزمون نشده‌اند، می‌توانند صرفاً از روز چهارشنبه به‌تاريخ 1403/01/29 تا روز پنجشنبه به‌تاريخ 1403/01/30 نسبت به ثبت‌نام در کنکور سراسری 1403 اقدام کنند. یادآوری می شود آخرین فرصت ثبت نام در نوبت دوم کنکور سراسری 1403 ، 29 و 30 فروردین 1403  است.

۱۶ فروردین: پایان مهلت ثبت نام در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳

مهلت تمدیدشده‌ی ثبت نام در نوبت دوم کنکور سراسری 1403 روز پنجشنیه 16 فروردین 1403 به پایان می رسد.

 

شرایط تحصیل همزمان دانشجویان پیام نور در دو رشته متفاوت

تحصیل همزمان دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در دو رشته امکان‌پذیر است.
به گزارش ایسنا تحصیل همزمان دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در یک رشته دیگر در یک دانشگاه دیگر و یا در دانشگاه پیام نور با عنوان رشته دوم بلامانع است، مشروط بر آنکه هر دو ورود دانشجو بر اساس کنکور سراسری نباشد، سال ورودشان متفاوت باشد و حداقل یکی از این تحصیلات به شیوه آموزشی الکترونیکی باشد.

پایان

مهلت ثبت نام در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳

مهلت ثبت نام در نوبت دوم کنکور سراسری 1403 هفتم تا دوازدهم فروردین 1403 است/

بر اساس اعلام معاونت آزمون های  سازمان سنجش ثبت‌نام نوبت دوم برای پذیرش رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

از روز سه‌شنبه ۷ فروردین ماه ۱۴۰۳

منحصراً از طریق وبگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور

آغاز می شود

تا  روز یکشنبه ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

دفترچه راهنمای ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲