اعلام نتایج کنکور

نتایج نهایی کنکور اعلام شد

نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 در رشته هاي مختلف تحصيلي دوره هاي روزانه، نوبت دوم ، مراکزآموزشي دانشگاه پيام نور،
پرديسهاي دانشگاه فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي، مو سسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، ر شته هاي تحصيلي
مجازي، پرديس و شهريه پرداز دانشگاهها و مؤس سات آموزش عالي کشور در روش پذیرش با آزمون و پذيرش صرفا براساس
سوابق تحصيلي و نیز رشته هاي تحصيلي پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامی 1401 در وبگاه سازمان سنجش اعلام شده است.
طبق اطلاعیه سازمان سنجش پذيرفته شدگان براي اطلاع از نحوه و تاريخ ثبت نام و مدارك لازم، افزون برر مدارك مندرج در اطلاعیه سازمان سنجش ضرورت دارد در تاریخ 2/07/1401 به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالي محل قبولي خود مراجعه نمايند.

اعلام نتایج کنکور

نتایج کنکور اعلام شد

نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 در سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org  در قالب کارنامه اعلام شده است.

طبق اطلاعیه سازمان سنجش دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته نیز از روز جمعه منتشر خواهند شد. مهلت انتخاب رشته داوطلبان نیز از عصر روز دوشنبه  17 مرداد آغاز خواهد شد و تا روز شنبه 22 مرداد ادامه خواهد داشت.

 

 

حدودا ۱۲۹۰۰ نفر در سه رشتۀ پرطرفدار علوم پزشکی پذیرفته خواهند شد

بنا به اعلام معاون فنی و آماری سازمان سنجش، در کنکور سراسری سال 1401 در رشته پزشکی تعداد ۹ هزار و ۷۰۰ داوطلب، در رشته دندانپزشکی ۱۹۰۰ نفر و در رشته داروسازی هم ۱۴۰۰ داوطلب در دوره های روزانه، شهریه پرداز، مناطق محروم و دانشگاه آزاد پذیرش خواهند شد و به طور کلی در حدود ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی برای سال ۱۴۰۱ پذیرفته می‌شوند.
به گزارش ایسنا بنا به اعلام معاونت سازمان سنجش یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر در کنکور ۱۴۰۱ معادل ۸۹ درصد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده اند.

در عین حال، حدود ۵۳۰ هزار نفر ظرفیت جمعاً به صورت با آزمون و بدون آزمون در دانشگاه ها پذیرش می‌شوند که ۳۰۳ هزار نفر این داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون )پذیرش خواهند شد.

فردا: واپسین روز مهلت مجدد ثبت نام در آزمون عملی رشته علوم ورزشی

طبق اطلاعیۀ سازمان سنجش 6 مرداد واپسین روز مهلت مجدد برای ثبت نام در رشته‌ علوم ورزشي و آموزش تربيت بدني دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي و دانشگاه فرهنگيان در آزمون سراسري سال 1401 است.
طبق مفاد اطلاعیۀ سازمان سنجش، ا
فرادی که از تاریخ 1401/04/5 لغایت 1401/4/11 موفق به ثبت­ نام در آزمون عملی نشده ­اند، می­توانند از تاریخ 1401/05/04 لغایت 1401/05/06 نسبت به ثبت­ نام خود از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمایند.

افرادی که از تاریخ 1401/04/5 لغایت 1401/4/11 در آزمون عملی ثبت نام نمودند ولی به هر دلیلی در تاریخ 1401/04/29 لغایت 1401/05/02 موفق به شرکت در آزمون عملی نشده ­اند، می­توانند از تاریخ 1401/05/04 لغایت 1401/05/06 نسبت به ثبت­ نام مجدد خود از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان سنجش اقدام نمایند.
برای مشاهدۀ متن کامل اطلاعیه به وبگاه سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org
مراجعه فرمایید.

افزایش ظرفیت دندانپزشکی در کنکور ۱۴۰۱

مطابق ماده واحدۀ افزایش ظرفیت دندانپزشکی در مقطع عمومی:

مجموع ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای رشته‌ دندان­پزشکی در مقطع عمومی در سال ۱۴۰۱؛ ۱۰درصد نسبت به سال قبل، در سال ۱۴۰۲؛ ۱۵ درصد نسبت به سال قبل، در سال ۱۴۰۳؛ ۲۰ درصد نسبت به سال قبل و در سال‌ ۱۴۰۴؛ ۲۵ درصد نسبت به سال قبل از آن ب افزایش می‌یابد.
این افزایش ظرفیت مخصوص داوطلبان آزاد می‌باشد. پذیرش در این افزایش ظرفیت که به صورت کد رشته محل‌های مشخص در دفترچه‌های راهنمای سازمان سنجش آموزش کشور درج می‌شود، برای ارائه خدمت در شهرستان‌ها و مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور با اولویت پذیرش دانشجویان بومی می‌باشد. در صورت نبود داوطلب برای بخشی از این ظرفیت، ظرفیت باقیمانده به داوطلبان آزاد سایر مناطق کشور با اولویت تعهد به ارائه خدمت در شهرستان‌ها و مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور اختصاص خواهد یافت.

زمان انتشار کلید اولیه سئوالات کنکور ۱۴۰۱

طبق اعلام سازمان سنجش ضمناً كليد اوليه سؤالات آزمون سراسري سال 1401(داخل كشور) ، از ساعت 20 روز سه شنبه مورخ 1401/04/14 و كليد اوليه سؤالات (خارج از كشور)، روز چهارشنبه  مورخ 1401/04/15  از طريق همين سايت قابل دريافت مي‌باشد.

زمان انتشار دفترچه سئوالات کنکور ۱۴۰۱

به گزارش مهر، بنا به اعلام مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش، تمام دفترچه های سئوالات کنکور ۱۴۰۱ در گروه های آزمایشی پنجگانه پس از برگزاری آخرین نوبت کنکور، در روز شنبه ۱۱ تیرماه همزمان در وبگاه سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

پایان

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ اعلام شد

بنا به گزارش ایسنا نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 اواسط مرداد اعلام می شود.

اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد.

پایان.

تمدید مهلت ثبت نام کاردانی به کارشناسی

به گزارش ایسنا به گزارش ایسنا، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که پیرو اطلاعیه‌ مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ در خصوص ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون مقطع کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۱ و انتشار دفترچه راهنمای مذکور، به اطلاع متقاضیان می‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر و مساعدت برای آن دسته از متقاضیانی که تا امروز برای ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند، ترتیبی اتخاذ شده است که متقاضیان بتوانند تا پایان روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.

به این ترتیب مهلت ثبت نام در پذیرش کاردانی به کارشناسی تا 9 تیرماه تمدید شده است.