نکات مهم برای کاربران نرم افزار شریف 92

1- در صفحه اول بخش انتخاب رشته نرم‌افزار (ورود اطلاعات کارنامه داوطلب) رتبه‌ها حتماً باید با اعداد انگلیسی نمایش داده شود. (در صورت فارسی بودن، طبق دستورالعمل، زبان رایانه خود را انگلیسی کنید).
2- در صفحه تنظیمات خروجی می‌توانید روش اعلام بخت قبولی را به شیوه دلخواه خود تعیین کنید. با انتخاب روش کمی احتمال قبولی به صورت "عدد" نمایش داده می‌شود. در صورت انتخاب روش کیفی بخت قبولی با صفات کیفی از قبیل خیلی کم، کم، متوسط، زیاد و ... اعلام می‌گردد. در صورت انتخاب گزینه "هیچکدام" احتمال قبولی چه کمی چه کیفی نمایش داده نمی‌شود.
3- از به روز بودن نرم‌افزار خود مطمئن شوید (آخرین بروزرسانی در تاریخ 92/05/18) در سایت بارگذاری شده است.
تذکر: چنانچه سرعت اینترنت شما مناسب نیست، بجای استفاده از گزینه بروزرسانی در نرم افزار، فایل بروزرسانی را از صفحه اصلی سایت دانلود کرده، آنرا به رایانه‌ای که نرم‌افزار برآن نصب است، انتقال داده و نصب کنید(فایل بروزرسانی یک فایل اجرایی است که هنگام نصب، نرم‌افزار شریف 92 را بروز می‌کند)
4- برای اولویت دادن به شهرها و رشته ها در صفحه اولویت بندی جداگانه شهرها و رشته‌ها، رشته یا شهر مورد نظر را با کلیک بر روی نام آن از لیست شهرها یا رشته‌ها که در صفحات قبل انتخاب کرده اید، مشخص کنید و هرگز نام شهر یا رشته را تایپ نکنید.
5- در صورت تمایل می‌توانید تعداد رشته‌-شهرهایی که در پرینت خروجی درج می‌گردد را افزایش دهید. برای انجام این کار، به صفحه تنظیمات نمایشی قسمت "تعداد انتخاب‌ها" مراجعه کنید.
6-رشته‌های نیمه متمرکز  و رشته‌های دارای شرایط خاص، به دلیل نیمه متمرکز بودنِ شیوه‌ی پذیرش در آنها (و داشتن مراحل بعدی از قبیل مصاحبه و آزمون کتبی و عملی و ....) در نرم افزار گنجانده نشده اند. این رشته- شهرها باید پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط مربوطه و در صورت تمایل بصورت دستی انتخاب گردند.
7- تذکر: بهتر است رشته-شهرهایی را که در دفترچه انتخاب رشته تحت عنوان نیمه‌ متمرکز طبقه بندی شده اند، در بالای فهرست رشته-شهرهای انتخابی قرار گیرند، زیرا در صورت قبولی اولیه داوطلب و اعلام نام وی در میان معرفی شدگان چند برابر ظرفیت، بخت قبولی وی در رشته های متمرکز از دست نخواهد رفت. لازم به ذکر است که در انتخاب رشته سال 92 محدودیتی از نظر تعداد انتخاب و اولویت انتخابی برای انتخاب رشته‌های نیمه متمرکز وجود ندارد.
8- توصیه می‌شود مشاورین و کارشناسان هر استان یا شهرستان، رشته‌های ویژه داوطلبان بومی استان یا شهرستان بومی داوطلب را، در صورت تمایل داوطلب، به وی پیشنهاد نمایند.
9- با کلیک بر روی اکثر رشته- شهرهای مندرج در فهرست خروجی "صفحه نمایش نتایج" می‌توانید معرفی هر رشته را پایین صفحه مشاهده کنید.
10- رتبه آخرین فرد مجاز در سهمیه را مطابق فیلد مربوطه در کارنامه، در صفحه اول بخش انتخاب رشته نرم‌افزار وارد نمایید.
11- بعد از هر بار بروزرسانی، بر گزینه "بازیابی" در صفحه "فهرست داوطلبان" کلیک کنید تا فهرست مراجعه کنندگان بازیابی گردد.
12- فقط در صورت قبولی در رشته های روزانه و انصراف از آن، داوطلب از شرکت در آزمون سال بعد محروم می گردد.